| AlinaG a întrebat:

Cine a fost in Ho Chi Minh? Cum este?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost presedintele Republicii Democratice din Vietnam, Primul ministru al Republicii Democratice din Vietnam. S-a nascut pe data de 19 May 1890 la Nghệ An Province, French Indochina si a murit la 2 September 1969 (varsta de 79 ani) la Hanoi, Democratic Republic of Vietnam. Mai multe informatii aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Ho_Chi_Minh

| AlinaG explică:

Vreau sa spun...cine a fost in Ho Chi Minh ville, in Vietnam