| aurik@ a întrebat:

Cine a fost in R Moldova? Povestiti-mi si mie va rog cum e acolo, mor de curiozitate

Răspuns Câştigător
| dirtyshane1994 a răspuns:

NoName nu stiu pe unde ai nimerit tu dar imi pare rau ca ai ramas cu impresii proaste despre moldova noastra! Din 2006 in Moldova sa dezvoltat foarte tare turismul! Chisinau nu e un oras mare dar e destul de frumos poti sa te duci la Gradina Botanica sau pe Aleia Clasicilor si multe alte locuri interesante sunt aici, sau poti pleca la orfeiul vechi cea mai veche ashezare din Moldova asezare a getodacilor aclo poti sa mai vizitezi si manastirea Orheiul Vechi e o manastire facuta intr-o stinca e ca o pestera imensa in manastirea ceia se ascundeau monahii de oastea turceasca acolo Steafan cel Mare si Sfint se ruga pentru Basarabia este un loc imbibat de istorie si evenimente! daca doresti un hotel cu toate comoditatile poti sa te cazezi la hotelul Manhattan, Chisinau sau altele dar daca vrei sa simti traditiile moldovenasti sa beai vin de casa sa maninci niste sarmale sau un miel la cuptor atunci cazeazate la un hotel chiar din Butuceni asa-i spun sateni Orheiului Vechi! Sper sati placa la noi! iti dau si o adresa http://pensiuneabutuceni.md/

4 răspunsuri:
| ♥G'eorgik a răspuns:

Eu sunt din moldova happy. mie mi se pare f frumos. unii iau in ras accentul dar fara foloswinking. sunt multe locuri de vizitat multe spatii verzi, este si muntele ceahlau care e superblove struck.sa vii pe la noi si ai sa vezihee hee

| ♥G'eorgik a răspuns:

Scuze nu am vazut R-ul:d... pup:*

| noName_8681 a răspuns:

Pai depinde. Eu am fost la Chisinau, si a fost destul de ciudat. In primul rand orasul ala e chiar urat, si tare ciudat. Pai am intrat in oras apoi padure iar oras iar padure. Am fost si pe un drum undeva spre Balti si acolo tata a trebuit sa semneze ca intra pe drumul ala pe raspunderea lui. iti dai seama, ne-a zis ca pe drum sunt hoti si ca sa nu oprim masina pentru nimic in lume ca raman fara ea. Iar parcarea hotelului unde am dormit era ca o cusca, era sarma si deasupra, ca cica se fura masini straight face. Sincer, a fost chiar misto... asa palpitant pe acolo, daca iti plac senzatiile tari, poti sa mergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa afli mai multe despre moldoveni daulabushi.wordpress.com