| sergiu_6946 a întrebat:

Cine a fost la IC Green Palace din Antalya, Turcia? Ma duc in 02.August si vreau sa stiu mai multe detalii... ( privind mancarea, plaja, camerele etc.). FUNDA! 1

Răspuns Câştigător
| sergiu_6946 explică:

Hotel IC Green Palace

Localizare
Hotelul este situate in Kundu, la 25 km de centrul orasului Antalya si la 15 km de aeroportul Antalya. Deschis in aprlilie 2003, este construit pe o suprafata de 93. 000mp; are mult spatiu verde.

Cazare
In total sunt 429 camere, dintre care 379 camere standard, 29 camere familiale, 12 suite junior, 5 camere pentru persoane cu dizabilitati, 1 Kids Suite, 2king suites, 1 Pressidential suite.
Camerele standard au o suprafata de 26mp, decorate in nunate natural. Capacitate 2 + 1 pax.
Camerele familiale au o suprafata de 52mp, ideale pentru familiile cu copii mici; au 2dormitoare si living room; in dormitorul principal se afla un pat matrimonial si camera copiilor are 2 paturi twin; in living room se gaseste o sofa extensibila, fotolii.
Camerele pentru persoane cu dizabilitati au o suprafata de 26mp, cu dotari specifice.
Camera Kids Suite are o suprafata de 52m2, 2 dormitoare; dormitorul principal cu pat matrimonial si dormitorul copiilor cu pat twin si dotari specifice pentru copii.
Camerele junior suite au o suprafata de 33mp, 1 dormitor cu pat matrimonial, sofa extensibila si fotoliu. Camerele au balcon/terasa. Camerele king suites au o suprafata de 131mp, decorate cu lux, 1 living room si 2 dormitoare. Dormitorul principal are pat matrimonial, baie cu Jacuzzi; dormitorul copiilor are pat twin si baie. Servicii VIP.
Camera Pressidential suite are o suprafata de213mp. Se afla la etajul superior. Are 2 dormitoare pentru clientii hotelului si 1 dormitor pentru majordomo, living room spatios, spatiu pentru relaxare, spatiu pentru munca, balcoane cu vedere spre mare. Dormitorul principal are pat matrimonial si baie cu Jacuzzi; dormitorul pentru copii are pat twin si baie. Servicii VIP.
Servicii VIP in Presidential Suite & King Suite: transfer privat de la/spre aeroport, check-in/out preferential, bun-venit cu cocktail, informatii despre hotel si insotitor pana in camera; minibar reimprospatat zilnic, vin, cos cu fructe, alone, ciocolata; serviciu pentru preparare ceai/cafea, bauturi din import, liquior, flori, consumabile in baie din import, halite de baie, papuci de baie, prosoape pentru plaja, wireless.

Servicii
High End All Inclusive.

Restaurant principal Jasmine pentru mic dejun, pranz, cina -tip bufet suedez; are meniu pentru copii si meniu dietetic.
Se pot servi gustari intre mesele principale in Sunset Snack Bar, Aloha Beach Bar, Food Circle.
Restaurante A`la carte (deschis pentru cina):
Restaurant Cavalli - cu specific Italian; copiii mai mari de 12ani nu au voie in restaurant; taxa de rezervare10Usd/8Eur
Restaurant Canton - cu specific chinezesc; taxa de rezervare10Usd/8Eur - pentru adulti, 50% reducere pentru copiii intre 7-12 ani, si gratuity pentru copiii intre 0-6ani
Restaurant Sushi - cu specific japonez; taxa de rezervare10Usd/8Eur - pentru adulti, 50% reducere pentru copiii intre 7-12 ani, si gratuity pentru copiii intre 0-6ani
Restaurant Casa - cu specific maxican
Restaurant Fes - cu specific turcesc
Restaurant Green - cu specific pescaresc

Bauturile se pot servi in:
Lobby bar - deschis 24ore/zi
Aloha Beach Bar - decorat in stil indonezian
Swim Up Pool Bar
Vitamin Bar - fresh-uri
IC Cafe - sortimente de cafea si ceai, deserturi
IC Cream World - inghetata
Free Zone Disco Bar
Bauturile se servesc la pahar. Bauturile premium, vinurile de selectie, bauturile scumpe din import se platesc extra.

Facilitati
Seif, wireless in camere.
Cu plata: telefon, fax, internet cafe (mai mult de 30min), room service, curatatorie, babysitter, doctor, centrul de infrumusetare, centrele de shopping, room service (exceptie clientii sin Presidential Suite si King Suite).
Miniclub pentru copiii intre 4-12ani: aici pot desfasura diferite activitati intre orele 10.00-22.30 (picture, cinema, lucru manual, bowling, boccia, minivolei, minifotbal, minigolf, minibaschet, jocuri la piscine; activitati tematice diferite in fiecare zi )
Minibarul din camere este improspatat zilnic cu apa, apa mineral, sucuri de fructe, bere locala.

Plaja
Privata, de nisip, cu prosoape, sezlonguri si umbrele gratuit.

Sporturi
Hotelul dispune de mai multe piscine: piscina pentru animatie (540mp, adancime 140cm), piscine cu tobogane (261mp, adancime 110cm), piscine OASE (687mp, adancime 140cm), piscine mare (1384m2, adancime 140cm), piscina ANTERIOR (882m1, adancime 140cm), piscina pentru copii (89mp, adancime 40cm) piscina interioara (266mp, adancime 140cm) si piscine interioara pentru copii (12mp, adancime 40cm), tobogane cu apa, centru de fitnes, sauna, baie turceasca, terenuri de tenis, mini football, step-aerobic, squash, minigolf, volei, canoe, wind surf, gimnastica in apa - gratuit.
Serviciile cu plata sunt: sporturile de apa, tenisul pe timp de noapte, lectiile de tenis, echipamentul de tenis, masajul, biliardul, bowling, ringo, banana, parasitism, jet ski si jocurile pe calculator. Program de animatie zilnic, seara show - uri. Mini club pentru copii. Cursuri de dans, servicii SPA.

7 răspunsuri:
| Alexxaaa a răspuns:

Este ok acolo. am fost si este foarte frumos. hotelul, mancare, plaja si camerele sunt foarte ok
FUNDA :X big grin

| sergiu_6946 explică (pentru Alexxaaa):

Daca spui mai mult. Minim in 7 randuri. Ceva mai mult.Primesti la sigur Funditza.Sau Contacteazama la ovidiusergiu_7@yahoo.com. ACUM DACA SE POATE. Multumesc anticipat!

| Ande20 a răspuns (pentru sergiu_6946):

Hotel Susesi Luxury Resort Belek este situat la 35 km de aeroporul orasului Antalya, la 1 km de Belek, pe malul marii. A fost construit în 2007, are suprafata totala de 90000 mp. Hotelul dispune de 2 corpuri principale de 7 etaje, 5 corpuri de 3 etaje Terrace, 6 corpuri de 2 etaje Lake Villas si Villas separate (80% cu vedere la mare).
Main Building:
• 374 standard deluxe room (320 cu vedere la mare, 54 cu vedere la gradina, dintre care 4 camere pentru invalizi si 30 camere connected, max. 2+1 sau 3 pers., 40 mp);
• 15 Royal Suite cu 3 camere (VIP-service, un living spatios, 2 dormitoare cu usa, 2 bai cu jacuzzi, 3 TV, la terasa este o piscina proprie, max. 4+1 pers., 206 mp);
• 18 family senior cu 2 camere (hall, 2 dormitoare cu usa, 2 bai cu cada, 2 TV, 2 terase, max. 3+1 pers., 96 mp);
• 2 King Suite cu 3 camere (un living spatios, 2 dormitoare, 3 bai: una cu jacuzzi, alte doua cu cada, WC, piscina la terasa, bucatarie americana, 4 TV, max. 7 pers., 420 mp);
• 3 Junior Royal Suite cu 2 camere (VIP-service, living, 2 dormitoare cu usa, 2 bai cu jacuzzi, 3 TV, terasa, max. 5 pers., 165 mp).
Terrace Rooms:
• 46 standard deluxe land view (40 camere cu vedere la mare, 6 camere cu vedere în gradina, dormitor cu french bed sau 2 twin bed, baie cu cada, max. 2+1 pers., 50 mp);
• 82 family terrace room (o camera spatioasa cu un perete despartitor, 2 twin bed si cu 2 sofa bed, o baie cu cada, terasa, max. 4 pers., 63 mp);
• 46 terrace grand suites, foste family triplex (VIP-service, la etajul 1: hall, baie cu dus, la etajul 2: 2 dormitoare cu usa, 2 bai cu cada, la etajul 3: un dormitor, baie cu dus, 4 TV, terasa, care are iesire la piscina, max. 5 pers., 115 mp).
Lake Villas:
• 12 duplex Lake Villas (VIP-service, la 1 etaj: living, 1 dormitor, baie cu jacuzzi; la 2 etaj: 2 dormitoare, 2 bai cu jacuzzi, 5 TV, terassa, max. 5 pers., 160 mp).
Toate camerele Terrace Rooms si Lake Villas au vedere la piscina. VIP-service pentru oaspetii royal suite, Junior Royal suite, duplex Lake Villa: express check in & check out, sunt întâmpinati de manager, care le va arata hotelul si îi va conduce pâna în camera; buttler service, room service 24 ore, circularea cu shuttle pe teritoriul complexul hotelier; oaspetii pot comanda micul dejun, prânzul si cina din restaurantul «Villa» - gratuit, full mini bar set up, service în camera «de lux» fructe zilnic, la check-in sampanie de import în camera si un whisky Chivas Regal cu vârsta de 12 ani, prioritate în rezervare în restaurantele à la carte, turn down service, flori, schimbarea prosoapelor de plaja si halatelor - zilnic, spalatorie, curatatorie, calcatul hainelor - gratuit, DVD - la cerere, Internet wireless - gratuit, ziare în camera - zilnic.
Vile:
• 2 Villas cu 2 nivele (VIP service, piscina exterioara proprie (90 mp) si piscina interioara (40 mp), sala fitness (banda, bicicleta), sauna; la primul nivel: living cu canapele si semineu, masa de prânz pentru 12 pers., 1 TV, bucatarie, bar, camera separata pentru menajera; la al doilea nivel: 4 dormitoare cu paturi matrimoniale si cu usa despartitoare, 4 TV, 4 bai: una cu jacuzzi, cabina de dus si WC, celelalte cu dus, balcon, terasa, max. 7 +1 pers., 750 mp).
VIP-service pentru oaspetii Villas: express check in & check out, sunt întâlniti de managerul Villas, room service 24 ore, circularea cu shuttle pe teritoriul complexul hotelier; oaspetii pot comanda micul dejun, prânzul si cina - gratuit; oaspetii din Villas pot sa organizeze diferite party contra cost; full mini bar set up, livrarea fructelor, sampaniei de import si un whisky Chivas Regal cu vârsta de 12 ani în camerele lux zilnic, prioritate la rezervare în restaurantele à la carte, turn down service, flori, schimbarea prosoapelor de plaja si halatelor - zilnic, spalatorie, curatatorie, calcatul hainelor- gratuit, DVD - la cerere, Internet wireless - gratuit, ziare în camera - zilnic, sporturi acvatice - gratuit; Sea House (se pot rezerva gratuit locuri în pavilionul de pe plaja, unde sunt TV si mini-bar, de la 10:00 pâna la 18:00).

Su sesi inseamna in limba turca clipocit de apa. Numeroasele bazine si mici lacuri din complex il fac sa arate ca un regat al apei.

Camera:
• baie
• uscator de par
• aer conditionat centralizat
• televizor
• telefon
• mini-bar (bauturi racoritoare si bere zilnic, gratuit)
• seif (în camera, gratuit)
• pardoseala - mocheta
• balcon
• terasa
• halat (în Villas)
• papuci de baie (în Villas)
• acces la internet (contra cost, în Villas - gratuit)
• în camera se face curatenie zilnic
• asternuturile sunt schimbate de 4 ori pe saptamâna
• prosoapele sunt schimbate zilnic
• room service (24 ore, contra cost)

Dotari si servicii:
• restaurant principal
• meniu dietetic
• meniu vegetarian
• 6 restaurante a la carte (turcesc, japonez-chinezesc, italian, steak restaurant, mexican si pescaresc, cu rezervare - gratuit)
• 12 baruri
• 4 piscine exterioare (o piscina semi-olimpica)
• 2 piscine interioare (una semi-olimpica)
• aqua-parca (6 tobogane de apa pentru adulti)
• cabinet medical
• centru SPA
• centru thalasso
• coafor
• centru comercial
• spalatorie
• curatatorie
• schimb valutar
• rent-a-car
• parcare
• biblioteca
• 11 sali de conferinte (pentru 30-1500 persoane)

Relaxare si sport:
Gratuit:
• sauna
• baie turceasca
• baie cu aburi
• sala fitness
• aerobic
• aqua-aerobic
• volei pe plaja
• baschet
• mini-fotbal
• program de animatie
• muzica live
• discoteca
• volei
• mini-fotbal
• baschet
• tenis de masa
• sala TV
• darts
• squash
• 2 terenuri de tenis
• închirierea rachetelor si mingilor de tenis
• simulator-golf
• spalarea si calcarea hainelor (cu exceptia zilei de check-out)
• windsurfing (cu licenta)
• canoe (cu licenta)
• schi de apa (cu licenta, cu rezervare)
• motociclete de apa (oaspetii care au platit cazarea primesc cîte 2 bilete pentru fiecare persoana timp de o saptamâna, rezervare)
• banana (oaspetii care au platit cazarea primesc cate 2 bilete pentru fiecare persoana timp de o saptamâna, 6-12 ani)
• Internet wireless (în lobby si în sali de conferinte)
Contra cost:
• masaj
• baie turceasca
• Sea House
• jacuzzi
• internet-cafe
• bowling (4 benzi)
• biliard
• jocuri video
• iluminarea terenurilor de tenis
• cursuri de tenis
• narghilea
• cursuri de diving
• catamaran
• ringo
• sporturi acvatice

Pentru copii:
• bufet
• teren de joaca
• 4 piscine
• aqua-parca (2 tobogane de apa)
• mini-club (4-12 ani)
• sala TV
• animatie
• baby-sitter (contra cost)

Plaja: proprie, nisip. Umbrele, sezlonguri, saltele - gratuit. Prosoape de plaja: gratuit. La piscina: umbrele, sezlonguri, saltele - gratuit.

http://www.aquatravel.ro/susesi-de-luxe.htm

| Ande20 a răspuns:

Poi eu nu am fost încă dar mă pregatesc să merg anul viitor,deci voi pune o întrebare asemănătoare cu a talaughing, dar în schimb, nu ştiu dacă te ajută, dar eu am fost tot în Turcia, Antalya la hotelul Susesi 5*,a fost foarte frumos,mâncarea, plaja, aspectul, camerele excepţionale, deci ţi-l recomandwinking

| sergiu_6946 explică (pentru Ande20):

Stai linistit(a). Eu am fost la Susesi, Calista, Maxx, Concorde, Miracle si Siam. Deci stiu ce este luxul...