| angel333 a întrebat:

Cine a fost la Sighisoara? Stiati ca are singura cetate locuita din Europa?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Am fost la sighisoara. Este singura cetate locuita din sud-estul Europei. Eu asa stiu.

Obiective pe care le cunosc: Turnul cu Ceas, Muzeul de istorie, muzeul de arme, camera de tortura, Biserica din Deal, bsiserica manastirii, catedrala ortodoxa etc. Astea le stiu eu, dar cu siguranta mai sunt si altele. Sighisoara e foarte frumoasa.

Psihoyounger

5 răspunsuri:
| DoomNEzeu a răspuns:

Da eu stiam big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la Sighisoara, dar nu stiam ca e singura cetate locuita din Europa.

daniela
| daniela a răspuns:

Da stiam e un oras superb. merita vizitat oricand ma simt minunat in Sighisoara.

| kathessa a răspuns:

Am nimerit acolo fara sa-mi programez. Ma dusesem pina la Cheia, apoi spre Brasov...si uite asa. E frumos. Partea veche a orasului e fascinanta. In rest este un oras mic si amortit.

| angel333 explică:

Mersi de raspunsuri