| anonim_4396 a întrebat:

Cine este de parere ca BUCURESTIUL este cel mai frumos oras din Romania? eu sunt de aceasta parere pentru ca totusi BUCURESTIUL este capitala tari lucru care automat il face cel mai frumos oras si civilizat oras!

12 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Nu sint din Bucuresti dar daca vrei sa stii si parerea altora, pot sa-ti spun ca este un oras frumos dar din pct de vedere curat si civilizat nici pe departe, unul dintre orasele, curate din tara este Clujul.

| beba a răspuns:

Nu este cel mai civilizat si frumos oras.Ai incercat Timisoara, cu flori la tot pasul? Mie mi s-a parut mare si murdar Bucurestiul, fara suparare fata de cei care locuiesc acolo.happy

| daii a răspuns:

Deci m-ai facut sa radrolling on the floor am ajuns sub birou...aoleurolling on the floorlaughing
mda...sa incerc sa ma calmez ca sa iti pot raspundelaughinglaughing
Deci in primul rand tin sa iti spun ca cineva si-a batut joc de tinelaughing
In al doilea rand daca e CAPITALA nu inseamna ca e cel mai frumos oras... iar civilizat...nu stiu daca exista CIVILIZATIE acolo si stii de ce? pentru ca toti taranii " merg la capitala". unde dau cu batul in balta sa zic asalaughing si cand zic tarani nu ma refer ca sunt din provincie.fiindca in provincie sunt mult mai civilizati decat in capitala.de fapt...in Bucuresti merg taranii plini de bani care vor si ei sa se dea mari in fata lu nea' Pandele ca ei stau in capitalalaughing si ce?! de aia nu mai putem noi trailaughing.este adevarat si ca mai gasesti exceptii de oameni .adica sa aiba bun simt.mai pe scurt sa aiba cei 7 ani de acasa.pe care multi bucuresteni nu ii auhappy
Dar inca tot nu ma pot opri din rasrolling on the floor cum sa zici asa ceva... aaa
si sa iti dau niste exemple de orase mai frumoase decat Bucurestiul... ex: Sibiu, Cluj, Brasov, Tg-Mures, Iasi, Timisoara, Arad, Constanta, Piatra-Neamt etc... pot sa continui asa pana maine daca vrei.Sincer sper ca niciunul dintre orasele enumerate mai sus sa nu ajunga capitala Romaniei.Ar fi la fel ca Bucurestiul...bine.ar face diferenta oamenii cu bun simt.si poate nu ar lasa sa devina chiar in halul alahappy
Cum sa zici ca e cel mai civilizat orasrolling on the floorrolling on the floor
Vezi sa nu te mai prosteasca si altcineva...laughing app: cati ani ai?laughing

by daiiwinking

| alexam a răspuns:

EU!

| alexam a răspuns:

Imi faceam misto, ca vad ca tu intrebi cine este de parere ca... Adica vrei sa ti se raspunda doar de bine, si sa iti raspunda doar cei care au aceeasi parere? Din pacate Bucurestiul este doar un oras ce s-a transformat in metropola, si unde ultimii copaci si ultimele urme de verdeata ce au supravietuit poluarii si aerului infect sunt scosi din radacini de prin parcuri... sad Iar in ceea ce priveste ca e capitala, nu stiu istoria Bucurestiului, dar stiu ca Targoviste, Curtea de Arges si Campulung Muscel au fost si inca sunt adevarate capitale ale Tarii Romanesti. Ma refer si la istorie, si la cultura, si felul de a fi al oamenilor.

| hugin a răspuns:

Civilizat? Sigur... nu prea cred. Mai pleaca si tu prin alte orase sa vezi ce inseamna frumos si civilizat.

| sese a răspuns:

Sunt bucurestean dar parerea ta nu e nici pe departe adevarata:este murdar la propriu si la figurat.

leonardk
| leonardk a răspuns:

De vazut Iasi, Constanta, Timisoara pentru a putea face o comparatie. Ma abtin de la alte comentarii.

| rhea a răspuns:

Poate unul din cele mai urate vrei sa spui:gri, mizerie, o adevarata jungla.

| Amy_2364 a răspuns:

Locuiesc in Bucuresti si nu e cel mai frumos oras depinde foarte mult si de zona pe care o vzi din Bucuresti:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bucuresti oras frumos? BLEAHHHHH, si la propriu, si la figurat

| mdaniel2x a răspuns:

Daca nu ar fi vb de salariu nu as sta in Bucuresti nici 1 secunda!