|

Cine este din Bucuresti? Voua va place in Bucuresti? Mie nu imi place fiind ca este prea aglomerat.Masinile poluiaza natura si nu este aer curat... vreau sa stiu mai mult...

18 Raportează Evaluează
18 răspunsuri:
| a răspuns:

Invat in Bucuresti. Precum ai spus si tu, aglomeratie, haos, scandal, lumea prea grabita. Nu-mi place. happy

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Eu sunt din Bucuresti big grin La inceput nu mi-a placut, dar acum m-am obisnuit si a inceput sa imi placa love struckOricine intr-un fel sau altul este multumit de orasul in care stawinking

| a răspuns:

Eu stau in bucuresti de cativa ani. La inceput mi-a fost foarte greu, vin dintr-un oras linistit si plecam acasa in fiecare weekend, ma obosea teribil agitatia de aici. Dupa, la doua saptamani si acum la 2 luni. M-am obisnuit, am descoperit chestii interesante, parcuri imense, tot felul de acitivitati culturale si a devenit mult mai usor de suportat. Nu as spune ca iubesc orasul, visul meu nu e sa raman aici toata viata, dar ne toleram reciproc.

| a răspuns:

Eu sunt din Buc..nu vreau sa comentez.Asculta melodia asta si poate te ajuta.;)

http://www.youtube.com/watch?v=y-jd5ebj-38

| a răspuns:

Si eu sunt din bucuresti. eu m-am obisnuit cu orasul asta si imi place, nu mi-ar place sa stau in alta parte
probabil din caza ca sunt nascuta- crescuta aici si am prea multe amintiri aici

| a răspuns:

Daca nu iti place in Bucuresti, cauta alt loc mai frumos si placut. Ce zici de Sibiu?

| a răspuns:

Daca nici in Bucuresti nu va acomodati, unde sunt doar 2 milioane de locuitori, ma gandesc ce ati face in metropolele adevarate...

| a răspuns:

Eu nu sunt din bucuresti dar sincer nu l-am suportat niciodata am fost de multe ori si aglomeratia de acolo este infernala mai ales daca e mergi cu masina.

| a răspuns:

Intr-adevar, nasol oras... nimanui nu-i place, toti se plang de aglomeratie, mizerie, poluare... dar orasul e suprapopulat... ciudat fenomen.

| a răspuns:

Eu sunt din Bucuresti si imi place foarte mult, nu ma deranjeaza aglomeratia, nu mi-ar fi placut sa fie pustiu. Nu as vrea sa ma mut in alt orasbig grin

| a răspuns:

Locuiesc in bucuresti de 5 ani.la inceput am fost fascinata(veneam de la tara, nu mai vazusem mall-uri, carrefour, cinematografe-mi se parea o alta lume). m-am obisnuit cu aglomeratia, cu praful si traficul din bucuresti.consider ca am mai multe sanse sa imi gasesc un job aici decat la mine in provincie ca sa nu mai zic de modalitatile de petrecere a timpului liber.
iar pe viitor mi se pare o solutie mai potrivita pentru educatia copiilor(vin de la o scoala de tara, am facut practica la o scoala in bucuresti, iar diferentele sunt mari)

| a răspuns:

Eu nu sunt dar mie imi place aglomeratia:d deci mi-ar placea sa stau acolohappy

| a răspuns:

Eu nu sunt dar mie imi place aglomeratia:d deci mi-ar placea sa stau acolohappy

| a răspuns:

Este o adevarata jungla; nu toata lumea se poate adapta

| a răspuns:

Eu sunt din bukangry. kakamas pe el de orascryingnu`mi palce deloc.sunt nascuta crescuta aicea in buk dar nu`mi placecrying urasc acest orascryingcryingcrying.debia ast sa plec din el\:d/.

| a răspuns:

Nu imi place deloc sa stau in bucuresti...eram odata cu mama sa vad cu, e acolo ma rugam de mama sa plecam imediat. e prea aglomerat acolo...nu imi place deloc!big grin

| a răspuns:

Eu`s din bucuresti.prima oara nu mia placut dar acum imi place acest oras:Xbig grintongue.Tre sa te ai rabdare. apoi o sa iti placa si tie t asigur!

| a răspuns:

Am fost de 7 ori in bucuresti...nasol oras.