| mariusbv1 a întrebat:

Cine imi spune si mie drumul de la Nadlac ( Romania ) la Venetia ( Italia ) Vreau sa stiu asa toate localitatile mai importante si drumurile si autostrazile M5 M0 etc... Daca se poate si ceva indicatii... Dau funda celui mai bun Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania Ungaria Slovenia Italia.
Urmaresti orasele mari fara sa intri in ele.Arad Budapesta Maribor
Lubliana Trieste Venezia
Nu ai treaba cu Croatia sau Austria.
M43, M7, M0, M5 etc
De la Sgezed ai numai autostrada pana la Venezia
Poti sa platesti autostrada pentru Slovenia si Ungaria la iesire din tara.
Cea de la sloveni trebuie sa fie expusa pe parbriz, sau iei amenda cu vigneta in buzunar
Intre unguri si sloveni ai radar mobil 99% la limita de 80.
Faruri aprinse si drum bun.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Intra in via micheline. scrii ruta si iti da toate indicatiile necesare, cost, autostrazi, poti sa le imprimi daca vrei.

| mihai69 a răspuns:

Ai aici harta traseului:
http://goo.gl/SLXBmg
În HU și SI ai nevoie de vinietă - a ungurilor e electronică (ca a noastră) - o poți cumpăra de la orice benzinărie MOL de la noi, sau online. La sloveni, e abțibild și se lipește (sau dai amendă ffff mare!) Se poate lua chiar din vamă.
În IT, autostrada se plătește pe porțiuni, iei un tichet când intri și la ieșire plătești pe cât ai mers.
PS ți-am făcut traseul doar până la Mestre - în Veneția parcarea e prohibitiv de scumpă.

| mariusbv1 explică (pentru mihai69):

Multumesc tuturor care ati raspuns. Imi vor fi de ajutor datele voastre. O sa dau funda celui mai complex desi toate sunt foarte bune. Multumesc!