| anonim_4396 a întrebat:

Cine sunt cei mai buni prieteni?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Cei care iti sunt alaturi cand ai nevoie, care se bucura cand ai succese si simpatizeaza cu tine cand ai o durere/problema, te accepta cu bune si rele, cei care te critica atunci cand gresesti, si nu-ti dau cu piciorul cand nu le convine ceva.

24 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cei mai buni prieteni sunt cei care sunt alaturi de tine la bine si la rau, te critica atunci cand gresesti, te incurajeaza cand ai nevoie de asa ceva.

cristian
| cristian a răspuns:

Aceia care te cauta atunci cand ai mare nevoie si plang odata cu tine.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu am. dar daca cer un sfat mama ma ajuta intotdeauna.

| psiholoaga a răspuns:

Cei mai buni prieteni ai mei sunt cei pe care, chiar daca nu ii mai vad 2 luni, stiu ca sunt acolo si cand ne vedem, legatura se reia in mod natural. Sunt cei care se bucura odata cu mine, care imi sprijina deciziile si care nu se baga in viata mea mai mult decat ii invit sa o faca.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Parintii. cel putin pentru mine... ei sunt

| bunica a răspuns:

Cel mai bun prieten este acela care te critica in fata si-ti arata unde ai gresit nu cel ce te linguseste.

| andi a răspuns:

Cei care te ajuta la nevoie, aia asa iti dovedesc prietenia lor

| ines a răspuns:

Buna am si eu o intrebare vreau sa merg an Romania cu fetita mea ea e de nationalitate Portugheza mai e nevoie de pasaport? Fetita are 5 luni dar are carte de indentitate Portugheza si cum rom e an ue aici se zice ca nu e nevoie de pasaport pentru ea ce stiti? Va Multumesc

| joy a răspuns:

Cei care te suna si atunci cand nu au nevoie de tine.

| Ben. a răspuns:

Subscriu la ce a zis cecilia. dc vrei un prieten adopta un caine.

| simpluEu. a răspuns:

Cei care te ajuta la greu...si sunt langa tine in orice clipa...si o vb buna face mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cainii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei neinteresati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun Prieten este Dumnezeu. El ne ajuta intotdeauna cand avem nevoie. Ne este aproape... dar pentru asta trebuie sa Ii fim si noi lui aproape si atunci cand nu avem nevoie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care te ajuta mereu sunt mereu aproape de tine iti sterge lacrimile atunci cand plangi te sfatuiesc... se bucura in fiecare zi de prezentza ta langa ei...plang cand le esti departe...asta cred eu ca sunt:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prietenie este de multe ori benevica. Cel care nu sti ce es-te o prietenie acela nu va invata niciodata cei sentimentele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar cainele iti este cel mai loial prieten. Nimeni nu tine la tine asa cum vrei, macar o data te va invidia si asa va incepe. Nu poate sa-ti fie devotat atata timp cat exista invidie, gelozie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei mai buni prieteni sunt cei care iti sunt alaturi mereu la bine si la greu. Ei mereu vor fi linga tine

| andreea_7730 a răspuns:

Cei mai buni prieteni sunt cei care impart cu tine totul.

| andreea_7730 a răspuns:

Cei mai buni prieteni sunt cei care impart cu tine totul.

| Andreea_4162 a răspuns:

Cei care te ajuta le bine si la greu.

| Andreea_4162 a răspuns:

Cei care iti sunt alaturi cand ai nevoie, care se bucura cand ai succese si simpatizeaza cu tine cand ai o durere/problema, te accepta cu bune si rele, cei care te critica atunci cand gresesti, si nu-ti dau cu piciorul cand nu le convine ceva.

| Andreea_5238 a răspuns:

Cei care iti sunt alaturi cand ai nevoie, care se bucura cand ai succese si simpatizeaza cu tine cand ai o durere, problema, te accepta cu bune si rele, cei care te critica atunci cand gresesti, si nu-ti dau cu piciorul cand nu le convine ceva.

| DeedyAlle a răspuns:

Prieten? Da prieten! O persoana draga care te opreste sa faci greseli, o persoana care iti e alaturi orice s-ar intampla,persoana care te ajuta fara sa-ti ceara ceva in schimb, persoana care te accepta asa cum esti, persoana care te iubeste, persoana care te asculta atunci cand ai probleme, persoana care iti da aripi si care crede in visele tale.Asta iti e prieten.