| BeingSelfless a întrebat:

Companiile aeriene ar permite pasagerilor să cumpere 2 sau 3 sau mai multe bilete sub același nume?
De exemplu, să cumpere 9 bilete (3 locuri din față, 3 din propriul rând, 3 din locurile din spate), doar să se simtă confortabil în lipsa multor pasageri deranjanți.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se permite pe același nume sa iei un loc în plus. Daca vrei mai multe iei pe alte nume, faci check-in online și nu se prezintă. Exista posibilitatea sa fie dacă totuși dacă zborul e overbooked

| carevaescu a răspuns:

Interesanta idee. Dar cu aceeasi suma poti cumpara la business sau 1st class