| mirel_dumuta a întrebat:

Cu ce pot sa ajung ieftin la Munchen din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| gavril_codonea a răspuns:

Lufthansa si Tarom zboara direct Bucuresti – Munchen si daca iti cumperi bilete din timp poti sa platesti cam 200 de euro.

3 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

tinand cont ca trenurile au intarzieri astronomice poti apela la o firma de transport cu autocarul sau la o companie aviatica low-cost.

| alex_paus a răspuns:

Iti recomand sa zbori de pe Baneasa pana la Stuttgart cu GermanWings-ul si de acolo sa iei un ICE pana la Munchen. Nu e deloc scump, poti lua bilete dus-intors pana la Stuttgart si cu 50 de euro iar trenul costa daca il cumperi din timp doar 29 de euro cu unul dintre trenurile acelea superbe albe care merg repede.

| andrutompa a răspuns:

Poti zbura cu conexiune, Bucuresti – Viena cu SkyEurope, Viena – Munchen cu Air Berlin. O alta varianta ar fi cu WizzAir pe cursa Bucuresti – Dortmund si GermanWings-ul intre Dortmund si Munchen. Diferentele intre zboruri sunt acceptabile astfel incat daca intarzie avionul sa nu pierzi conexiunea.