| RxTx a întrebat:

CUM AJUNG DIN CLUJ de la gara CFR din la Aeroportul din Cluj?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai autobuz direct de la gară (5). Bilet prin SMS.
Poți și cu taxi sau transfer.
Detalii, aici: https://www.airportcluj.ro/transport-si-acces/

3 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

De la gara Cluj pana la Aeroportul Cluj e o distanță relativ mică cu mașina, însă pe jos e cam mult de mers. Cam peste 8km. Deci singura soluție ar fi Taxi, Uber, bolt sau autobuz.

| RxTx explică (pentru Anonimul151):

Cam cât ar costa cu taxi-ul?
Există autobuz direct dacă cumva nu mă grăbesc si se întâmplă să am timp destul, Se poate plăti cu cardul bancar direct in autobuz sau cum se procedează se cumpără bilet de undeva de la chioșc apoi se composteaza in autobuz?

| Anonimul151 a răspuns (pentru RxTx):

Taxiul nu știu cât ar costa sincer. Dar instalează aplicația Bolt și pune acolo traseul.

Plecare : Gara Cluj
Destinație: Aeroport Cluj

Iar acolo îți va da toate detaliile. Îți va da costul. Poți plăti cu cardul direct. La taxi cu siguranță e mai scump.

Iar la autobuz nu știu. Dar cel mai probabil există aparate în care poți plăti biletul cu cardul. Nu știu dacă exista chioșcuri de bilete.

Dar exista aplicația 24pay. De unde îți poți cumpăra bilet online de autobuz în orice oraș din România.

Pui doar orașul, alegi ruta și gata. Plătești si atât. Dacă ai control, le areti biletul din aplicație.