| andraxelay a întrebat:

Cum ajung din Piata Romana in centrul vechi, Lipscani?

4 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Ia-ti o hartastraight face

| cosmina05 a răspuns:

Cu metroul.In Lipscani gasesti banca nationala, pe partea cealalta parte e spitalul Coltea(astea sunt repere in caz ca nu cunosti zona si poate iti este de ajutor).
Metroul sau troleul pina la Universtiate si o iei in jos spre Unirea. Te opresti la pasaj si acolo incepe Str.Lipscani. Sau tramvaiul 14 sau 55 pina la Sfinta Vineri si cobori spre Unirea. De acolo o iei spre Universitate pina la pasaj. Sau Tramvaiul 21 pe Mosilor, pina la Sf. Gheorge si acolo este pasajul de care spuneam. Traversezi strada (prin pasaj) si cind iesi, ai ajuns in capatul strazii Lipscani.

| andy_3924 a răspuns:

Cel mai simplu cred ca este sa mergi pana la Piata Unirii cu metroul, apoi traversezi spre BRD. E pe un colt, vis-a-vis de Intersport. In fata la BRD intreaba in ce directie e Lipscani si mergi drept in directia aia pana ai in dreapta o bariera.
Multa bafta!

| Bianca_1493 a răspuns:

Pe jos spre universitate si mergi prin spatele BCR-ului (unde erau inainte statuile de la universitate.