| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajungi de la Gara de Nord la Otopeni? Sunt autobuze care duc direct la aeroport? (nu sunt din Bucuresti)
De ce/cine ar trebui sa ma tem? Sunt hoti?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cel mai simplu e sa iei de la ultima linie trenul Henri Coanda, sau cum se cheama. Faci o parte din drum cu sageata, apoi putin cu un microbuz ce va asteapta acolo. Stiu eu ca era 6 sau 7 lei calatoria (jumatate pentru elevi, studenti...). Hoti da, mereu, grija mare in gara de nord, nu te dezlipi de niciun obiect personal, nu tine telefonul cu o ata la gat, etc.

sunt si linii de ratb expres, nu mai stiu numerele 741 parca sau am rog, ceva de genu, dar daca ajungi in bucuresti in gara de nord, mergi si la aeroport toto de acolo cum ti-am zis mai sus, cu trenul de la ultima linie (14) parca.
spor@

1 răspuns:
| Kazimir a răspuns:

Mda. cel mai sigur e sa iei taxiul dar o sa ai nevoie de ceva bani...