| alexfab33 a întrebat:

Cum e posibil ca un bilet de avion de la Bacau catre Dublin cu compania aereana low cost Blue air pentru joi 7 septembrie sa coste aproape 400 euro?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti convine, nu platesti!
Este perfect normal, dar tu esti prea mic, ori nu ai zburat prea mult ca sa intelegi cum functioneaza treburile astea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca il iei cu 3 zilei inainte normal ca te costa de te usuca

| alexfab33 explică (pentru suntserios):

Am luat si cu o zi inainte la 50 euro sau mai putin uneori la alte zboruri

| suntserios a răspuns (pentru alexfab33):

Ai avut un mare noroc atunci cand ai luat cu 50

| mihai69 a răspuns:

La fel cum a fost posibil să fie bilete cu 19 euro. Compania împarte locurile din avion pe mai multe prețuri, începând de la câțiva euroi până la câteva sute. Până te-ai decis tu să iei, au râmas doar astea scumpe.

| Roliii a răspuns:

Tu te auzi pe tine? Cum ai vrea sa coste daca tu iti iei aproape de pe o zi pe alta? I-ati de la alta companie de ex, uite cauta pe mai tarziu mai ieftin la alta companie si daca iei de la alt aeroport

| Fabi03 a răspuns:

Poate pentu că nu e cursă directa.

| suntserios a răspuns (pentru Fabi03):

Ba e fix direct