| anonim_4396 a întrebat:

Cum este Lituania fata de Romania? Ca si economie, nivel de trai etc... Mai dezvoltata? Stiu ca as putea cauta pe intrenet, dar voiam sa va intreb pe voi, poate sunt unii aici care au fost acolo. Multumesc!

2 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Buna:) Nu am fost in Lituania niciodata, deci mi-as dori foarte mult sa ajung si acolo, eu fiind o impatimita a calatoriilor.Am gasit asta, tot pe net:))
http://eures.anofm.ro/......public.php

Si din cate am citit, mi se pare o tara putin mai dezvoltata decat Romania. Daca te uiti la categoria Costurile Vietii poti observa ca are cele mai mici preturi din Europa Centrala pentru chirie, utilitati publice etc. :)

| zahre a răspuns:

Este la fel ca Romania.