| VivianneMnt a întrebat:

Cum faci sa se cazeze 5 persoane intr-o camera dubla la un hotel, fara sa se afle..pentru ca teoretic e ilegal? Adica la receptie daca vad ca sunt 5 persoane nu te lasa sa inchiriezi doar o camera

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauti o camera cu 5 locuri

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O camera cu pat dublu sau o camera dubla e mai ieftina decat doua camere; sunt hoteluri unde mai poti cere un pat pentru camera aceea

| Classy a răspuns:

Pai nu ai cum..mai ales 5..Ati putea totusi sa inchiriati doua camere, iar daca sunt prea scumpe, alegeti alt hotel cu un pret mai rezonabil.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Nu cred ca ai reusi.
Eventual poti spune ca sunt 3 copii mici si vin dupa, iar doua persoane sa se duca sa inchirieze camera...
Nu stiu cum vei reusi, in unele hoteluri, mai mult pensiuni, cu camere duble pot sta si cate 3 sau 4 da' rar gasesti.

Mai bine nu te risca...
Pa, pa!