| mihaela_nastase a întrebat:

Cum gasesc cele mai ieftine city-break-uri care pleaca de la noi?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

http://www.ingenius.ro/....../index.php
ei cum ziceam google in cazul acesta te ajuta mult

7 răspunsuri:
| anda_videan a răspuns:

Cauta pe site-urile de low-cost-uri avioane care pleaca vinerea si se intorc duminica. Nu sunt foarte multe asa ca ar fi mai bine sa te gandesti sa iti iei o zi libera totusi si sa pleci de vineri sau chiar joi. Asa poti merge la Roma, Venetia, Milano (cu WizzAir foarte ieftin), prin germania cu GermanWings (Stuttgart, Frankfurt, Koln, Berlin). Spania cu BlueAir (Mardid, Barcelona, Valencia) sau Anglia cu WizzAir (Londra). Problema la noi este ca low-cost-urile sunt mai mult gandite pentru muncitori si nu pentru turisti.

| mradu a răspuns:

Google low cost... site de preturi comparativ... orice low cost asigura si cazare la cerere... easyjet... imi pare mai serios... tarom mai face din cand in cand promotii... cel mai bine e sa te inscrii cu adresa de email pentru. a primi promotiile lor...

| Andrei_cojocaru70 a răspuns:

Intra pe site-urile agentiilor de turism, acolo gasesti multe oferte si destul de variate.

| gavril_codonea a răspuns:

Din Romania nu prea are rost sa cauti city-break-uri ieftine, mai bine mergi undeva in tara. La munte sau la mare.

| DianaM03 a răspuns:

De multe ori, perioadele cele mai ieftine pentru un city break, sunt in timpul saptamanii, nu in week-end. Poti incerca pe site-urile low-cost sau poti gasi o agentie care iti oferta posibilitatea platii in rate, daca nu dispui de toata suma la momentul rezervarii. Una dintre ele, prin care am plecat si eu, este www.vacantainrate.ro... Mai sunt si site-urile de reduceri. Din cate am vazut, cei de la www.hoteldeals.ro au city break-uri la preturi mici, desi ofera cazare numai la hoteluri pozitionate ok, nu in mijlocul campului cum fac multi altii.

| fuzy a răspuns:

Daca te intereseaza un city break la Venetia cu avionul gasesti aici :
http://avion-low-cost.ro/city-break-venetia-cele-mai-bune-oferte/

| GeorgescuFlorin20 a răspuns:

Buna ziua!
Aici este cel mai bun site cu City Break din Romania. Recomand!
http://bit.ly/1FxYYOg