| denis_4028 a întrebat:

Cum ie la tara, as vrea sa stiu si eu va rog.

14 răspunsuri:
| Boschovitz a răspuns:

Depinde unde, pentru mine e unpic stresant cand ma duc la tara... nu prea am prieteni acolo si ma plictisesc de obicei mai "Impusc" porumbei de pe gard e plictisitor in general...

| Brasoveanu_5018 a răspuns:

La tara e bine, tot timpu e mai relaxant decat la oras. acum depinde strict la ce te referi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ati zic eu e foarte frumos mnoh depinde si unde eu stau in maramures la nord intr-o comuna ucraineana si este foarte frumos peisaje de tot felul merg mereu la munte de exemplu asazi am terminat de facut o casa in copac pentru verisori mei am mers intr-o excursie solitara pe un deal cel mai inalt de pe aicea 680 m si am meditat la apusul de soare am vazut cel mai frumos apus de soare din toata viata mea in plus este aer curat fara praf si dioxid de carbon ca sa te ineci oameni buni darnici si ajutatori toata lumea te cunoaste in plus cand afla ca a venit cineva nou in sat sau comuna toti vin curios sa te vada crede-ma e foarte frumos toata lumea da bunaziu cu tine mai sunt si cativa de astia care sunt prosti de dau in gropi dar in rest e minunat crede-ma merita bafta happy

| anonim1808 a răspuns:

Suuuuper:X:X:X

| cineva1992 a răspuns:

E naspa frateloo!

| panarama_6437 a răspuns:

E "iecstraordinar", te simti desprins de lumea contemporana, te simti intors in trecut, depinde de zona, in unul mai apropiat sau indepartat. Ar trebui sa te duci la tara dar doar dupa ce inveti limba romana, ca taranii sigur nu te vor invata, nu am fost in viata mea la tara pentru ca urasc agramatii aia de pe ulite, puturosii aceia care stau numai pe la bodegi, beau unii de pe la toate colturile, stiu ca o data bunicamea s-a dus la tara si l-a vazut pe unu' nenea Fane band de pe la toate colturile, inacceptabil, nu se poate asa ceva, Doamne, am trait sa o aud si pe asta, este foarte mizerabil, pe jos dorm boschetarii. Ca fapt divers eu si cu sora mea am primit vizita bunicilor si a lui nenea Velu, si ne tineam de nas prin alte camere ca duhnea de sudoare, dar nu e de codamnat poate era muncitor dar cred ca bea foarte mult si bunica l-a poftit la o baie buna dar Velu nu a acceptat, inacceptabil asa ceva.

| MikeyC a răspuns:

Cum sa fie fain cu multe vaci cu multa plictiseala si trebuie neaparat sa fi cu ochi pe animalele din jur e mai bine la oras

| yonutz1 a răspuns:

E super tongue

| d00ris a răspuns:

laughing cum ar putea sa fie la tara? In primul rand ai wc afara,in al doilea rand trebuie sa faci tot felul de lucruri in gradina (sa stii prasi,sapa,semana,.), in al treilea rand nu prea poti sta la calculator si nici nu prea ai multe sanse sa ai net, in al patrulea rand cresti mai sanatos pentru ca nu mananci atatea prostii si faci mult sport in gradina,... Deci ca si concluzie la tara e mai sanatos si mai bine pentru un copil care vrei sa creasca sanatos dar nu poti sa zici ca e usor la sapa sau fara inernet (chiar daca ai putea sa iti pui.depinde)

| αŁз a răspuns:

E frumosday dreaming
E mult aer Curat. animalee...

| mmary a răspuns:

Pai la tara este foarte frumos.Pe mine aceasta impresie ma leaga doar de verile petrecute alaturi de bunicii mei intr-un loc minunat... unde pasarile canta in asteptarea rasaritului, unde florile multicolore emana un miros de-a dreptul divin, unde totul este linistit si fiecare copac pare a fi foarte nerbdator de a primi pe cineva sub umbra acestuia. Din proprie experienta si din putinul timp petrecut la tara, pentru ca acolo timpul zboara foarte repede la tara este foarte frumoshappy. Numai bine!

| biuuu a răspuns:

Pai sa stii ca e foarte, foarte frumos.depinde din ce unghi iai chestia asta.gandeste-te ca acolo te poti juca cu prietenii tai,poti juca fotbal, volei, handball etc.(eu asa fac). poti sta seara afara...si referitor la ce au zis cei de mai jos...nu prea cred ca nu poti sta la calculator ba clar ca poti sta si inca foarte bine si e un aer extremm de curat. poti merge pe-acolo pe dealuri, campii sa vezi chestiile astea e chiar ft frumoss
mie una imi place la tara!

si mai fac o paranteza...nu conteaza ca esti de la tara...nu trebuie` sa te consdieri taran si multi de la oras sunt tarani prin comportamentul lor.

P.S nu ma refeream la nimeni in mod direct.si nici la tine.pentru ac eu cred ca esti de la oras.si vrei sa mergi in vacanta acolo

| necunoscut_1645 a răspuns:

Ma nu echiar rau eu de exemplu stau la tara si am net am baie in casa si nu trebuie sa fac nimic treaba pe afara ca nu ma pun parinti si am o grămada de prieteni da acum diferă
depinde ce sat si zona in care se afla
eu sunt intr-o zona in care se construeste un baraj si poate in viitor o sa se schimbe

| maradi3 a răspuns:

E tare fain si probabil o sa fii uimit insa, s-ar putea sa gasesti mult mai putine"baligi"decat la oras! Cand spun"baligi"ma refer la unii oameni de la oras care n-au reusit sa urce mai sus de acest titlu!laughing