Întrebare recomandată | RMG a întrebat:

Cum pot ajunge de la Pitesti la Bran prin Râşnov sau/si Braşov?

Răspuns Câştigător
| stmag a răspuns:

Trenuri exista doar in directia Brasov, cu trecere prin Bucuresti si faci aproximativ 5 ore de la Pitesti la Brasov. Incarca sa gasesti microbuz pana in Brasov.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la Pitesti ajungi direct in Bran apoi Rasnov apoi Brasov sunt in linie dreapta

| Anonimuserr a răspuns:

Caută și tu indicații rutiere pe google maps din Bitești până la Bran prin Brașov.

| RMG explică:

Nu pot merge cu trenul direct la bran?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RMG):

Nu exista tren acolo.

| belealacasaomului a răspuns (pentru RMG):

Din pacate nu,,, cu trenul trebuie sa ajungi prima data in Bucuresti adica : PITESTI -BUCURESTI-BRASOV, din Brasov mai sunt aprox. 30 km pana la BRAN, dar nu iti fa probleme exista maxi-taxi, mai exista si un tren care merge de la BRASOV-ZARNESTI si atunci esti mult mai aproape de BRAN, adica vreo 12 km

| Anonimuserr a răspuns (pentru RMG):

Trenul nu merge la Bran! Nu există cale ferată care să meargă pe partea ailaltă a Bucegilor prin stânga.

| stmag a răspuns (pentru RMG):

Trenuri exista doar in directia Brasov, cu trecere prin Bucuresti si faci aproximativ 5 ore de la Pitesti la Brasov. Incarca sa gasesti microbuz pana in Brasov.

| belealacasaomului a răspuns:

PITESTI-TARGOVISTE - FLORESTI sau SINAIA - PREDEAL( dupa pod prima la stanga ) - RASNOV - BRAN si de la BRAN spre BRASOV,,,, asta in cazul in care vrei neaparat sa ajungi prima data in RASNOV, daca nu e foarte simplu PITESTI - CAMPULUNG-BRAN -RASNOV -BRASOV

| Naikhars a răspuns:

Uititi pi harta!,,

| maranionela2 a răspuns:

De la Pitesti ajungi direct in Bran apoi Rasnov apoi Brasov sunt in linie dreapta