| Scorpions13 a întrebat:

Cum pot obtine viza pentru america :
fara studii la facultate, sau contract de colaborare cu firme de acolo?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci la politie sau primarie la cei care se ocupa cu pasapoartele si iti dau o viza de vreo 3 luni sau poate s-a mai schimbat timpul de viza.

| Scorpions13 explică (pentru mgtow):

Da dar e cam naspa ca eu nu vreau sa plec organizat adica sa ma duc acolo si sa imi gasesc ceva de lucru dupa sa stau acolo...

| mgtow a răspuns (pentru Scorpions13):

Prima data te interesezi apoi cand esti sigur pe tine pleci ca sunt multe firme care iti iau banii apoi cand ajungi la destinatie ramai fara cale de intoarcere.

| epurasu a răspuns:

Trebuie o chemare din partea unei cunostinte (frate, rudenie, prieten)care are resedinta acolo--viza turistica ( B2) asa este denumita viza turism, apoi, trebuie platit o taxa de 160+11 $--(in lei la cursul zilei) la banca transilvania.De acolo ti se inmineaza instructiuni - intri pe net si trebuie sa completezi un formular DS-160, trebuie poze (specifici poze pentru ambasada SUA) si in continuare urmezi instructiunile in vederea programarii.- succes--

| fffrankie a răspuns:

Cu toate ca e saturata tara aia de prosti, nu ai nevoie de facultate ca sa vizitezi america happy

| alexandra1993 a răspuns:

Daca ai vreo ruda care locuieste acolo si are cetatenie americana iti poate face chemare, astfel vei obtine viza.In cazul in care vrei viza de turist, intra pe site-ul ambasadei SUA in Romania si intereseaza-te: http://romania.usembassy.gov/ro/index.html

Succes!