| Dianna75 a întrebat:

Cum pot sa ajung de la aeroport la gara de nord in Bucuresti? (Cu ce autobuz, la ce interval circula, cat costa biletul si de unde il pot cumpara?)
In spatele garii de nord este firma pentru transport de persoane spre Braila, Galati? La ce interval circula microbuzele si cat costa biletul spre Braila? La Braila opreste la autogara sau pe traseu? Circula si duminica? Multumesc anticipat celui care imi da informatiile cat mai repede!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce panicata esti!
La aeroport cand ajungi, cobori frumos un etaj si iesi din cladire.
Vei vedea o mica ghereta in dreapta ta.Mergi acolo si intrebi ce autobuz merge DIRECT in Gara de Nord(cred ca e numarul 780) si biletul e pana in 5 lei.
Vin si eu in fiecare an in tara si, cateodata nu ma poate astepta nimeni, asa ca am facut exact ce ti-am scris aici.In Gara de Nord,insa, cauti si intrebi, nu stiu in ce fel ajungi in Braila...
Fii calma si ai grija pe unde iti tii banii.

1 răspuns:
| Paprik a răspuns:

Eu zic sa iei orice autobuz de la aeroport pana la charles de gaule, de unde iei metroul pana la Pacii, unde este autogara Militari.Ca de la gara de nord nu ai microbuze catre nicio destinatie.
Intra pe internet sa iti faci si o rezervare la autogara si intrebi si cat e biletul pana la tine.
Bafta!