| littlesunshine a întrebat:

Cum se ajunge la Castelul Banfy? Stiu ca e pe langa Gherla in Botinda... nu am masina personala si voi apela la mijloacele de transport.Are careva idee de unde se ia microbuzul. eventual cat costa?
Mersic.

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Castelul Banfy din Bontida este cam la jumatatea distantei de la Cluj, s-au Gherla, pe soseaua nationala Cluj- Dej, se poate ajunge cu trenul pe ruta Cluj- Dej via Apahida, din soseaua nationala se vede acest castel. mijloc de transport din autogari din Cluj, Dej, Gherla, depinde din ce directie vreti sa veniti, drum bun sa aveti si sa ne comunicati impresiile va rog.

1 răspuns:
| endofstory a răspuns:

Exista tren din cluj dar depinde de unde pleci
http://www.mersultrenurilor.ro/sosire/Bontida