| anonim_4396 a întrebat:

_Cum se cumpara un bitet de avion de pe net?
Il comand ca pe o carte? Urmand ca la aeroport sa il prezint, unde?
Intreb pentru Wizz in special. Nu stiu daca exista staff al acestei firme in aeroport.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intri pe site-ul lor, iti alegi zborul, iti dai datele care ti se cer si apoi iti faci check-inul si scoti acea foaie la imprimanta. Acela este biletul cu care te vei prezenta la aeroprt.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista angajatii tuturor agentilor de zbor in aeroport, inclusiv de la wizz air.
Dar biletul de avion il poti cumpara in felul urmator:
- online - de pe site-ul oficial al agentiei Wizz Air
- de la orice agentie de turism, cu specificatia ca vrei sa zbori cu wizz air
- sau direct de la aeroport, dar risti sa nu mai gasesti bilete

Pentru cumpararea biletului online, intrii pe site-ul agentiei de zbor sau aa agentiei de voiaj, selectezi destinatia, selectezi numarul de persoane, selectezi zilele de dus si de intors, iti pui numele si datele personale, dupa care confirmi si platesti online cu credit cardul, sau cu transfer bancar, direct din contul tau in contul lor.
https://wizzair.com/en-gb#/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da îl comanzi ca pe o carte, doar ca nu îți vine acasă biletul ci pe mail in urma procesului de check în care se face după cumpărarea biletului