| anonim_4396 a întrebat:

Cum se zboară cu avionul folosind aplicația companiei?
Bagajul de mana este ghiozdanul cu dimensiuni normale?
Pentru zboruri in EU trebuie pașaport?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inteleg prima intrebare. Aplicatia com9aniei o folosesti sa cumperi bilet nu sa zbori cu ea.

Da, bagajul de mana e de obicei un rucsac.

Nu.

| mihai69 a răspuns:

Ai cam mai pus odată întrebarea...
http://www.tpu.ro/......mana-este/
===
1. cumperi bilet, faci check-in și mergi la aeroport. Treci de controlul de securitate apoi de controlul de frontieră, mergi la poarta de îmbrcare și când se deschide, urci în avion.
2. bagajul de mână poate fi orice - chiar și o pungă de rafie, dacă încape în cadrul metalic - șablon cu dimensiunile impuse de respectiva companie pentru bagajul de mână (nu sunt identice peste tot!)
3. nu, dar în multe aeroporturi scapi de cozi dacă ai pașaport biometric.