| anonim_4396 a întrebat:

Cum se zboară cu Wizzair folosind aplicația?
Ce pași trebuie făcuți in aeroport pentru a zbura cu avionul?

1 răspuns:
| Zatman a răspuns:

Foarte simplu.
Dacă ai achiziționat biletul, următorul pas este sa faci checkin-ul cu cel mult doua ore înaintea zborului.La aeroport va trebui sa prezinți checkin-ul in mai multe locuri,va fi de ajuns sa ai aplicația deschisă:in primul rând iti va fi cerut la controalele de securitate,apoi la controlul pașaportului, și in sfârșit când vei face ultimul control înainte de a te sui in avion.
P.S Ține cu tine biletul in format electronic(checkin-ul), dacă dorești sa cumperi ceva in magazinele din interiorul aeroportului, vânzătorii ti-l vor cere ca sa verifice ca ești un călător.
P.p.s Ai mare grija la greutatea și mărimea bagajelor, dacă nu corespund vei fi nevoit sa plătești o suprataxă.
Sper ca am fost de ajutor!