| Raffaela a întrebat:

Cum sunt receptiile de la hotel in Turcia? Singur iti completezi formularul, controlează pasapoartele si apoi iti dau cheile de la camera? Am nevoie de cineva care a fost din multe ori in Turcia la diferite hotele? Am cateva intrebari personale.

Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Pai eu am fost de multe ori in Turcia.In general cand intri in receptie vine ghidul tau care te conduce pana la hotel sa te ajute cu cazarea, sau daca nu ai ghid le arati biletul sau pe ce ai tu alea ca trebuie sa stai tu la acel hotel cate nopti ai platit si cam atat.Si camerele le primesti mereu la ora 14:00 la turci, deci daca vii la 13 si n-au camerele pregatite o sa fie cam nasol ca astepti o ora, dar te lasa sa utilizezi facilitatile hotelului.Si la plecare, camerele se predau de obicei pana la 12:00. Sper ca te-am ajutat big grin.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice hotel de prin lumea asta procedura de check in e aceeasi. Te legitimezi, completezi ce au ei de completat si primesti camera.