| ipariloti a întrebat:

Daca am caine Amstaff de peste 3 luni il pot lua in strainatate? Vreau sa plec in Grecia cu Lilian(firma de atuocar) si nu stiu daca il pot lua. Trec de mai multe ori cu Lilian si am vazut caine in cusca.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ai aici regulile( in conformitate cu directivele Comunitatii Europene )care se aplica transportului animalelor in Comunitate : http://www.transportanimale.ro/ro/informatii.html --- pasaport european eliberat de catre Directia Sanitar Veterinara din judetul tau --- pentru a intra in posesia pasaportului ( cainele sau pisica ) trebuie sa aiba microcip sau tatuaj de identificare si sa fie vaccinat antirabic cu minim 30 zile inaintea plecarii. Numai bine!

| MihaelaDart a răspuns:

Ce a zis alessia5158 are dreptate, asa am pus o intrebare veterinarului cand am vrut sa-mi iau motanul din Romania in grecia si din cauza ca erau prea multe am renuntat, asa ca le-am lasat parintilor mei patrupedul.

| Anna_1282 a răspuns:

Si eu am amstaff!love strucklove strucklove strucklaughing

| TpuNoName123 a răspuns:

Da îl poţi lua, dar trebuie să aibă paşaport.