| iwannabeperfect a întrebat:

Daca am o cartela de Orange young si plec in Londra pot telefona acolo?
cum ramane cu Roming-ul?
funda*

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Da, vei putea folosi telefonul pentru apeluri in Romania sau in oricare alta tara, daca ai serviciul Roaming activ. Verifica daca ai acest serviciul activat inainte de a pleca din tara, la Serviciul Clienti sau din contul online.
O zi buna,
Orange Helpers

| Claudyu11 a răspuns:

Buna,Nu,nu este posibil.Nu conteaza daca ai roaming sau nu activat dar cartela nu merge sa suni din Londra in Romania.Eu am cartela cosmote si nu merge nici sa sun nici sa dau mesaj, deci la fel ar trebui sa fie si in cazul celor de la Orange pentru ca tot cartela este si tot din Romania este.Singura cale este sa ai abonament Orange, asa poti suna din Londra in Romania, dar la cartela nu este posibil, daca mai doresti informatii ma poti contacta pe skype la id-ul: sava_claudyu sau yahoo: cin3va_dragutzwinking

| iwannabeperfect explică (pentru Claudyu11):

Dar cand ajung in Londra, in aeroport, nu pot suna pe cineva de pe cartela aia sa vina sa ma ia?