| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca am o rezervare pe Booking si deja mi au luat banii, insa eu am anuntat de cateva zile ca nu pot ajunge la data respectiva, daca vreau sa stabilesc alta data cu hotelul va trebui sa platesc alta taxa sau sa rezerv pe site? La hotel au zis ca e ok, ca vom stabili o data cand pot eu, dar voiam sa stiu daca trebuie sa contactez Booking.

2 răspunsuri:
| Some0ne a răspuns:

Prin booking tu ai gasit hotelul respectiv si ai platit, aici s-a terminat treaba site-ului. Cei de la hotel deja stiu de tine și dacă ti-au spus ca e ok sa vii pe alta data, e de ajuns.
Eu, personal, as mai suna de vreo 2 ori la hotel ca sa ii anunț pentru a fi sigur. Se poate întâmpla sa fii dat peste un angajat neserios, care sa nu fi rezolvat cererea ta, just in case

| Violleta2022 a răspuns:

Suna cat poti de repede la hotel si spune-le ca vrei sa muti bookingul de cazare pentru datele xxxx.
in principiu nu se plateste nimic, cand este facut din timp acest lucru ca ei sa poata oferii cazarea altora si sa nu ramana cu camera libera, ca atunci te taxeaza si pe tine.