| luizavintila a întrebat:

Daca as vrea sa vizitez SUA, in ce regiune mi-ati recomanda sa ma duc?

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Acum depinede... se spune ca totul incepe cu Elis Island deci trebuie sa vezi New York cu zgarie nori si strazi aglomerate, cu Wall Street (ca doar aici se face lumea-la bursa) si statuia Libertatii
Daca vrei sa fi iar copil neaparat trebuie sa treci prin Orlando Disney Land unde in Magic Kindom poti sa traiesti ca in desene animate si pentru cateva ore sa uiti de toate necazurile intrand in lumea copilariei vesnice... sa te imbratisezi cu Pluto sa faci poze cu Pinochio sau sa dansezi cu Baloo.
Ca sa poti vedea unde a ajuns stiinta ar trebui sa faci o vizita la Cape Canaveral e minunat sa vezi lumea astronautilor si daca ai noroc sa poti discuta cu unul dintre ei(eu am stat mult de vorba cu doi din ei)
Putin jazz autentic in New Orlins in Cartierul Francez asa atmosfera si muzica nu am auzit pe nicaieri... se danseaza pe strada si peste tot e numai voie buna
Se poate vizita si o rezervatie de indieni undeva in in zona Parcul naţional Great Smoky Mountains (o zona la fel de frumoasa ca Retezatul la noi ) si foarte aproape de satul marei cantarete de muzica cuntry Dolly Parker
Si sa nu uitam de o plimbare cu elicopterul peste Marele Canion

Shin
| Shin a răspuns:

New York, Las Vegas. Califonia, Miami big grin
Numai bine, Shin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Washington, New York, Dallas, Kansas, Hawai(insulele)...etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las Vegas

| SweeTLemon a răspuns:

Miami, insulele Hawaii, L. A, etc...

Răspuns utilizator avertizat