Întrebare recomandată | SponchBob16 a întrebat:

Daca ati avea posibilitatea sa plecati in Marea Britanie, ce locuri ati vizita?

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

N-as pleca, ca e o tara naspa!

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina8145 a răspuns:

North Yorkshire, Cornwall, Londra, Edinburgh,Hampshire, London Tower, London Eye, Tower Bridge(e superb),Trafalgar Square,Royal Observatory (Greenwich), Shakespeare’s Globe Theatre, Chinatown, Palatul Parlamentului, Palatul Kensington( este extraordinar de frumoshappy ), Madame Tussauds Museum, Catedrala Westminster), Kew Gardens. Cam astea ar fi toate locurile pe care mi le-as dori sa le vad, sunt extrem de frumoase toatehappy

| Haiiipa a răspuns:

M-as duce la Londra, vreau sa vad Big-Bangul

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Haiiipa):

Cam greu sa vezi Big Bang-ul acum. Nu de alta, dar s-a petrecut, daca e sa ne luam dupa unii autori, acum multe milioane de ani. Dar, cu putin noroc, la Londra ai putea sa vezi Big Ben (ceea ce e cu totul altceva).

| Haiiipa a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Vai, scuza-ma.

| TianaWasBTW a răspuns:

Londra/Scotia. Ar fi o idee sa vizitezi Londra si sa iei avionul spre scotia. Daca vrei mai multe atractii turistice in scotia uite aici link http://www.turistik.ro/scotia/obiective-turistice-scotia. :D In Londra cred ca as vizita madame tussauds, big ben sau london eye.

| marge a răspuns:

Sunt o multumime de locuri ce pot fi vizitate in Londra.Eu as vizita Universitatea din Londra, doar de dragul de a face o comparatie, apoi sunt multe muzee(Sherlock Holmes, de exemplu sau Madam Tussauds). Calatorie placuta!