Întrebare recomandată | lanvica a întrebat:

Daca ati fost la canionul 7 scari din Brasov, am niste intrebari.
1:Cat a durat traseul dus-intors?
2:E periculos?
3:Acele scanduri sunt rezistente?
Pentru raspunsuri dau funda.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

1.Traseul dus-intors, de unde?
Pentru ca poti cronometra din centrul Brasovului sau de la Dambul Morii si diferenta e remarcabila...
In fine, daca pleci de la Dambul Morii si faci doar canionul 7 scari, fara sa urci in continuare in Piatra Mare, ai doar 90 de minute de mers lejer pana la canion si 30 de minute sa-l urci, deci in doua ore ai terminat si, inca doua ore inapoi.
Patru ore, dus-intors, de la Dambul Morii.

2.Periculos? Nu cred, securitatea e maxima si toti au foarte multa grija, mai mult in ideea ca ar putea fi foarte periculos, nu e simplu sa urci peste o cascada turbata, nu?
happy

3.Acele scanduri nu mai exista, platformele sunt de metal, canionul 7 scari a fost renovat complet, asa ca nu-ti mai fa griji.

Distractie placuta, sa saluti pe munte intotdeauna si pe oricine si sa fii prudent/a!
happy

| lanvica explică (pentru greece12):

Multumes mult.
Inca ceva, am vazut un clip video despre canion si ar arata ca si cum trebuie sa astepti ca cei din fata ta sa urce scarile, trebuie sa astepti mult?

| greece12 a răspuns (pentru lanvica):

Nu.
E firesc sa fie lume,dar exista un respect mutual si,asa cum tu nu vrei sa fii impins si grabit,pentru ca ai emotiile tale,asa nu vor nici ceilalti.
Deci, astepti rabdator.
Dar e atat de frumos sa admiri intregul peisaj, salbaticia apei si stancile din jur incat nu vei avea timp sa realizezi ca, de fapt, astepti...
happy

| lanvica explică (pentru greece12):

Multumesc

6 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Au renovat Canionul 7 Scari, totul e mult mai bine acum din ce am auzit de la niste prieteni care il fac destul de des. Acum e si o taxa... big grin

| LuciWv a răspuns:

1:Nam conometrat dar nu prea mult happy
2big grina
3:Nu prea