| savin a întrebat:

Daca ati mai calatorit cu avionu si ati avut escala la frankfurt puteti sa imi spuneti si mie cum e aroportu si ce tree sa fac cand cobor si unde trebuie sa astept? va rog mult mult de tot e prima data cand nu zbor cu zboruri directe si mie cam teama sa nu ma faca cetatean neamt obligat fortat :-s

3 răspunsuri:
| BAM_7947 a răspuns:

Pai in primul rand aeroportul din frankfurt este infiorator de mare big grin partea buna este ca gasesti harti in toate colturile lui. cu ce companie zbori? in ce directie te duci? cat timp ai la dispozitie in aeroport? daca ai de ajuns in zona G in zona A de exemplu...e cam o ora de mers pe jos big grin PS: eu am fost si arestat acolo pentru ca ma plimbam suspect laughing) (aveam 11 ore escala)

| BAM_7947 a răspuns:

Transferul bagajelor se face automat...tu pui bagajele in Romania si le ridici in spania.

| savin explică:

Zbor cu lufthansa si am doua ore escala, dar bagajele de cala trebuie sa le mut cand sunt in frankfurt? sau ele au zbor direct si le astept direct in spania?