| Derkes a întrebat:

Daca de exemplu, merg intr-o vacanta de 2 saptamani in Thailanda, primesc viza de turist, toate bune, si ma ascund intr-o casa parasita pe malul marii, pot ramane definitiv in acea tara fara sa ma gaseasca politia si sa ma extradeze in tara?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti ramane cat vrei... pana te prinde

| gogu220 a răspuns:

Teoretic poţi. Şi dacă stai în casa aia până la toamnă ai scăpat, că iarna nu te caută nimeni. Dar ce faci vara viitoare?

| suntserios a răspuns (pentru gogu220):

Doar ca nu exista iarna în Thailanda

| gogu220 a răspuns (pentru suntserios):

Acum şi cu tine.
Dacă el crede că se poate ascunde într-o casă părăsită o să creadă ca vine şi iarna în Tailanda.
Vroiai să răspund ca Aube cu ce mănânci ce bei ce fumezi?

| Derkes explică (pentru gogu220):

Si daca iarna rezist in casa aia. Am auzit ca iernile in Tailanda sunt foarte dure, mai dure ca la polul nord.

| Aube a răspuns:

Sa zicem ca ramai si gasesti casa parasita unde sa te ascunzi. Dar, ce mananci? Cum traiesti? Tot va trebui sa iesi, sa muncesti ceva. Si atunci, vei fi dpistat. Mai bine ceri viza de sedere.

| iRumbaB0 a răspuns:

Poliția poate să te găsească