| katyy_5873 a întrebat:

Daca e cineva din Bacau.As vrea sa stiu daca aeroportul mai este, ca site-ul e inchis si cum pot ajunge acolo de la statia massaro trans.Eu sunt din Iasi si am un avion de luat din Bacau.Cam cat ar ajunge taxiul si ce firma e de incredere? Ms

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

Daca aeroportul nu ar mai exista nu ai mai avea de luat nici un avion din Bacau. Absolut toate firmele sunt serioase oriunde in lume daca urci si spui:"La aeroport!". Nu intrebi nimic, nu arati nici o urma de indoiala si daca te intreaba "Pe unde o luam? Pe la X sau pe la Y" spui ca iti e indiferent, sa mearga pe unde prefera.La comentariile soferului despre un loc, nici nu-l aprobi, nici nu-l contrazici.Toti te incearca.Trebuie sa te comporti ca si cum ai fi nascuta in orasul respectiv si ai sti orice straduta.big grin
Atentie unde tine aparatul de taxat. Daca nu e pe bord in dreapta(UNDE ESTE OBLIGATORIU) trage teapa cand are ocazia. Unii il tin la indemana si tot apasa. Daca face asa ceva lasa-l iar cand ajungi nu ii dai nici un ban. Daca comenteaza ii spui ca chemi politia si protectia consumatorului si ii trece.Eu ma bucur cand unul face asa pentru ca merg gratis.laughing

Care e statia Massaro trans? Autogara? Oricum daca mergi de la Iasi la Bacau nu poti sa intri decat pe podul dinspre cartierul Serbanesti.Imediat dupa pod e autogara (str. Unirii). In prima intersectie mare faci stanga pe str. 9Mai si mergi tot inainte, treci pe langa stadion si Mc Donald's(sunt pe stanga pe str.Marasesti) continui tot in fata pe Calea Marasesti apoi str. Republicii (practic mergi in directia Adjud, Marasesti, Bucuresti) si apoi dreapta pe strada Aeroportului.happy
Desi pare lung nu e lung si poti sa mergi linistita cu un taxi.
Poate sa o ia si pe centura si sa iasa la pasarela peste calea ferata dintre Calea Marasesti si str Republicii. E cam la fel de aglomerat insa dar daca o ia pe acolo nu vrea sa te traga in teapa.