| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti cu masina si pleci de la New York catre San Francisco, cate state traversezi? Si cati km sunt in total?

Răspuns Câştigător
| mostbeautiful a răspuns:

Traseul asta :New York – Philadelphia – Washington – Niagara – Detroit – Chicago – Madison – Sioux – Rushmore – Rapid City – Cody – Yellowstone – Salt Lake City – Bryce Canyon – Grand Canyon – Las Vegas – Los Angeles – San Francisco cuprinde cam ce ai zis tu ca ti-ar place sa vezi si are cam tot atatia Km.

4 răspunsuri:
| BiscuiteCuCrema a răspuns:

Nu ai vrea tu o harta si un calculator de distante? e muult mai simplu!
http://www.distante-rutiere.com/calculator-distante-rutiere.html

| mostbeautiful a răspuns:

De la New York la San Francisco sunt 4675 Km si traversezi Pennsylvania, Ohio, Indiana, Illinois, iowa, Nebraska, Wyoming, Utah, Nevada.Bine, asta e traseul ales de mine si cred ca e cel mai scurt.Acum daca tu alegi alt traseu o sa fie mai putini sau mai multi Km si alte state traversate. big grin

| anonim_4396 explică (pentru mostbeautiful):

Am inteles...dar tot de pe internet am aflat ca treci si prin Arizona, dar acum nu stiu. Si statele spuse de tine au trecere si prin vegas, washingtone,, los angeles, cascada niagara? Alt traseu care ar fi? Multumesc.

| anonim_4396 explică (pentru mostbeautiful):

In general ma intereseaza sa traverseze arizona si texas