|

Daca eu si inca 2 prieteni avem 18 ani fara cateva luni si al 3 -lea prieten ar avea 18 ani si cateva luni, am putea iesi toti 4 din tara?(Bulgaria)?

4 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Voi, cei care n-aveti inca 18 ani, veti putea iesi numai cu declaratii notariale autentice din partea parintilor, prin care isi dau acordul sa plecati in strainatate si indica ca insotitor major pe cel care are 18 ani. Acesta va trebui sa-si faca cazierul judiciar. In acest sens sunt prevederile Legii nr.248/2005, privind regimul liberei circulatii a cetatenilor romani in strainatate, art.30 si urmatoarele. Numai bine!

3 răspunsuri:
| a răspuns:

Voi doi pana nu faceti 18 ani nu puteti decat cu procura de la parinti, dar prietenul care are varsta de 18 ani implinita poate

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Voi 3 aveti 18 ani adunati sau cum? Nu am inteles intrebarea.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Eu cred ca da, isi poate asuma el responsabilitatea si pentru voi.
asa ca da, puteti iesi din tarawinking

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează