| lextim a întrebat:

Daca fac un pasaport la urgenta in cate zile il primesc si cat costa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.nr.248/2005 si NM de aplicare, un pasaport in regim de urgenta se elibereaza in maximum 3 zile iar taxa de urgenta este de 100 lei, care se achita in plus fata de taxa normala, care este de 96, 20 lei.

| LoveAngel223 a răspuns:

Nu dureaza o zi daca este de urgenta si cred ca este cu 80 de lei mai scump sau chair 100 de lei. Legat de pasapoarte au aparut niste pasapoarte noi (acelea cu 666)deci in jur de 3 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru situaţii de urgenţă românii pot solicita paşaportul temporar, care se eliberează în cel mult 3 zile lucrătoare. Preţul de cost al paşaportului temporar este de 216, 0 lei (84, 0 lei contravaloarea paşaportului se achită la unităţile CEC Bank, 32 lei taxa consulară se achită la unităţile CEC Bank sau la trezorerie, după caz, şi 100 lei tariful suplimentar de urgenţă se achită la trezorerie), şi are un termen de valabilitate de 1

| lucib a răspuns:

In maxim 2 zile si costa dublu fata de cel normal.

| Sosssso a răspuns:

Mi-e mi la dat in aceeasi zi seara parca sau a doua zi dimineata si e in jur de 2 milioane si ceva