| indiaqueen a întrebat:

Daca ma duc in grecia si am mai putin de 14 ani, am nevoie de pasaport?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles ca ai nevoie!
Trebuie sa-ti faci pasaport individual,nu ai nici macar buletin,trebuie sa te legitimezi cu ceva, fara acte nu poti iesi din tara, nu poti merge nicaieri!
Il poti face in regim de urgenta, intereseaza-te ce acte iti trebuiesc si nu mai astepta, sa nu-ti strici vacanta!

6 răspunsuri:
| Ro0oBerT a răspuns:

Logic.

| 342 a răspuns:

Da.

| mixxjim a răspuns:

Da, iti trebuie pasaport individual (adica nu poti fi trecut pe cel al parintilor) daca nu ai buletin http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexPRECIZARI.htm

| OKay a răspuns:

Dap, si eu am fost in Grecia si am avut nevoie de pasaport si am 13 ani.

| Calxfhghbgbhcfgbh a răspuns:

Buna!
Pana in ziua de nastere cand iti faci un buletin, obligatoriu pasaport.Trebuie semnatura ambilor parinti.
Sper ca ti-am fost de ajutor!
La revedere!

Răspuns utilizator avertizat