| AnonimFaraPereche a întrebat:

Daca merg in altă țara cu nr meu de Romania pot suna in acea țară de pe cartela mea? Si cum e treaba cu roamingul la net?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa suni unde vrei tu daca ai roamingul activat

| EduardABiro a răspuns:

Salut, da, poti suna in alta tara, doar ca iti ia extrem de mult de pe cartela, acum fiecare cum crede.

| Cosminnnaksj a răspuns:

Salut. Dacă te duci în altă țară ai putea să suni doar cu serviciul roaming Ce înseamnă romingul adică romingul înseamnă că a putea utiliza telefonul tău mobil și în altă țară dar casă poți să primești apeluri sau să efectuezi tu unul trebuie să ai opțiune de Roaming astfel încât să poți primi email-uri să trimiți să scrii mesaje text tip SMS să efectuezi apeluri să primești și așa mai departe dacă nu vei avea o opțiune de Roaming nu vei putea să îți utilizezi nici cum cartela ta.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Cosminnnaksj):

Si cum se activeaza roamingul? Mentionez ca am cartela cu extraoptiune.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Te duci la cei de la care ai cumparat cartela sa ti activeze ei roamingul, esti pe cartela sau abonament? Si la ce esti? Vodafone Orange Cosmote?

| Cosminnnaksj a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Păi romingul se activează o dată cu o extraopțiune de credit mai mare Adică când vrei să îți încarci cartela trebuie să îți alegi o opțiune în care să ai inclus și minute în roaming

| AnonimFaraPereche explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt pe cartela cu extraoptiune la Telekom.