| AndraBubuyous a întrebat:

Daca merg la Slanic-Moldova ce mijloc de transport sa iau din:tren sau masina familiei? dau funda.serios

3 răspunsuri:
| LoL2000 a răspuns:

Hei ia mai bine masina familiei ajungi mai repede asa, daca iei trenul ala trebuie sa si mai opreasca si asa intarzii mai multwinking cel mai bine e cu masina crede-ma happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de unde pleci. Pentru distante mari e indicat trenul si cobori la statia Saline (de fapt, e Tg. Ocna dar asa se numeste). In spatele garii sint masini speciale pentru Slanic foarte dese.

| AndraBubuyous explică (pentru anonim_4396):

De la Galati plec.Eu oricum luam trenul si stiam de unde iau autobuz spre slanic si unde opreste trenul.Sa iti zic de ce e mai bine cu trenul.Cu trenul daca te duci el merge pe linie dreapta dar masina face curbe. Dar mai pierzi din avantaj la Marasesti(la mausoleu)cand schimba locomotiva atat.