| SingleForOne a întrebat:

Dacă munții Alpi sunt ca un simbol al Elveției, care este simbolul de mare importanță al Germaniei?

Nu neapărat geografic (totuși ar putea fi inclus), dar și altceva înafară de mașini și/sau industrie.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fascismul. Este simbolul lor pentru ca l-au dus la extrem, dar el a fost initiat in Italia. Glumesc.
Castelele din Bavaria sau de-a lungul Vaii Rhinului sunt cele mai frumoase din lume, muzica clasica, berea si wurstii.