| Snksnsnskaksnannaa a întrebat:

Dacă sunt în clasa a șasea și merg în Italia să fac semestrul al doilea, voi fi a șaptea? Și dacă da, dacă ma intorc în România la vară, voi fi clasa a opta în România?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci în Italia unde stai in carantină ce scoală faci acolo? E covid, stai aici ca tot online faci scoala dar macar esti acasa sti limba inca nu e carantină deci nu te duce in Italia ca nu o sa faci nimic, pierzi aiurea niste ani de scoală si te vei "trezii" ca nu ai diplomă de clasa a 8 a si nu vei putea intra la liceu ca ai vrut Italia.

| zilog a răspuns:

14 zile carantina plus ca vei lua anul de la inceput daca nu vii cu cadouri substantiale

| Vântulalb a răspuns:

Visezi tu, dar nu va fi asa.

| Catalin77945 a răspuns:

Daca te duci si faci in Italia sem al 2, o sa fii tot a 6, si cand termini dupa te poti duce la clasa a 7. Iar daca te intorci in Romania, e posibil sa reiei a 6, pentru ca noi avem reguli foarte ciudate, de exemplu la unele tari nu se recunoaste efectiv chestia asta, sau uneori trebuie sa dai spaga si chestii...dar ai putea sa intrebi si tu din mers, gen suni la secretariatul scolii aleia si ii intrebi daca e posibil ce si cum.