| Laurretta a întrebat:

Dacă sunt minoră (17 ani și jumătate) aș putea călători (din Italia în România)cu avionul doar cu buletinul sau pașaportul nefiind însoțită de părinți?
p. s. locuiesc doar cu un părinte și cererea de la notariat a expirat acum un an și nu am timp să o reinoiesc!

Răspuns Câştigător
| UnuAltu a răspuns:

Daca vii din alta tara in Romania nu-ti trebuie decat buletin si pasaport, eu atata am avut dar sa iesi din Romania singura iti trebuie procura sau parinti!

2 răspunsuri:
| Kira22 a răspuns:

Cu buletin merge pentru aimeiau mers tot cu el si daca vrei sa te duci singura va trebuia sa procura ca daca nu ai nu poti merge nu poti face altceva scuze

| BlueDeea a răspuns:

Deci nu ai voie fara parinti clar fiind minora. Poti sa fii insotita de cineva major dar care sa aiba procura din partea ambilor parinti si persoana s aisi faca, cazier. Altfel nu ai cum iti zic sigur ca am incercat si eu happy