| Girly97 a întrebat:

Daca sunt prinsa fara titlu de calatorie in STB (de exemplu nu am putut valida pentru ca nu aveam sold suficient si nu am putut reincarca cartela) in Bucuresti si eu locuiesc in Ilfov pot sa fiu amendata? Daca nu o platesc nu au cum sa ma gaseasca cei din Bucuresti, nu?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu scapi, doar daca nu le zici cnp si fugi de ei asa da

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ba te gaseste după datele din buletin ca te legitimeaza controlorii tu ce crezi. Te baga in baza lor de date si numai scapi.

| Frank51 a răspuns:

Esti amendata si daca esti din Israel, amenda merge exact la resedinta ta fiscala.

| gabicoo a răspuns:

Ai de gand sa faci blatu'?

| danutzu96 a răspuns:

Te gasesc ei stai linisitita laughing. Nu prea ii intereseaza pe vestele albastre daca e duminica seara si nu exista case deschise, nu ai validat cardul, platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să te găsească și o să fii și amendată. Știu eu pe cineva care nu a validat cardul calumea, și a luat amendă, deși nu e din București.

M-am urcat și eu nu demult în STB, ca mai apoi să realizez că mi-am uitat cardul de călătorie (sau cum s-o numi) acasă. Ce am făcut? Am coborât la prima stație și am cumpărat 2 călătorii. Și după am luat următorul STB. Problemă rezolvată.
Nu merge pe blat, că tot o să fii prinsă până la urmă. Mai bine te dai jos și îți cumperi o călătorie și aia e.

| Antonio_Marius_1986 a răspuns:

Daca esti bazata pe tine te impui cu forta, desi nu cred ca este cazul.Eu de obicei stau pe scara si in caz de ceva fug ori fac scandal daca nu sunt multi agarici. Daca nu te bazezi cand faci suste si te simti cu musca pe caciule, nu le mai face!