| alinabucataru98 a întrebat:

Daca vin acum din Danemarca in Romania ma pun direct in autoizolare la domiciliu?

Răspuns Câştigător
| 99Andreea99 a răspuns:

Nu... multe persoane vin si se tem de cica asa zisa izolare pentru ca e obligatorie dar nu este adevarat mai mult cei din Italia au restricție sau alte orașe cu focare mari daca te simti bine iti spune sa eviți plimbările si pentru siguranta sa stai 14 zile acasa dar nu obligatoriu. Exista riscul decât daca te cunoaste cineva si vrea sa iti faca rau iti face plângere ca ai corona si umbli sa răspândești altfel nu ai nici o treaba.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intr-un centru de carantina, obligatoriu, nu la domiciliu, ca sa iti imbolnavesti si familia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil.