| fabian12345326 a întrebat:

Daca vreau sa ajung la liceul UCECOM,, Spirul Haret" ce metrou trebuie sa iau de la OBOR?(Eu stau in Colentina).

Răspuns Câştigător
| Aube a răspuns:

Da, numai sa fii atent la linie si la directia in care merge. Prima data sau cand nu ti-e clar, intreaba-i pe paznicii de acolo. Eu asa am facut cand am trecut prin Bucuresti. Au fost foarte amabili si mi-au explicat exact pe care parte sa cobor si pe ce peron sa astept.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

M1 pana la grozavesti. Mi a luat 27 secunde sa caut pe google

| fabian12345326 explică (pentru suntserios):

Așa am văzut și eu dar am crezut că are un Nr sau ceva( 101 la autobuz)

| Aube a răspuns (pentru fabian12345326):

Numarul sau este M1.
Tramvaiele, autobuzele, troleibuzele si metroul, sunt numerotate diferit pentru a se diferentia intre ele.

| fabian12345326 explică (pentru Aube):

Aha deci mă duc jos la gură de metrou și aștept M1

| Aube a răspuns (pentru fabian12345326):

Da, numai sa fii atent la linie si la directia in care merge. Prima data sau cand nu ti-e clar, intreaba-i pe paznicii de acolo. Eu asa am facut cand am trecut prin Bucuresti. Au fost foarte amabili si mi-au explicat exact pe care parte sa cobor si pe ce peron sa astept.

| mihai69 a răspuns:

M1 (stația Grozăvești) sau M3 (stația Politehnică) - liceul e cam la aceeași distanță de ambele.

| Demidol a răspuns:

Google maps arata M1.

| totalikSorin a răspuns:

Downloadeaza aplicatia "Moovit" Si acolo gasesti si rutele pentru orice.