| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ajung la Manastirea Sambata de Sus, si plec cu trenul din Bucuresti, unde trebuie sa cobor pentru a fi mai aproape de manastire si cam cat timp se merge pe jos de la gara la manastire?

Răspuns Câştigător
| Trabelsy a răspuns:

Iei trenul până în Făgăraş: http://www.mersultrenurilor.ro/Ruta/Bucuresti_Nord/Fagaras
Din Făgăraş ar mai fi în jur de 20 de km până în localitatea Sâmbăta de Sus, iar până la mănăstire aprox.10 km. Din Făgăraş este autobuz spre Sâmbăta de Sus dar nu ştiu dacă merge până la mănăstire.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jess179 a răspuns:

Pai treci mai intai pe la pravalie, apoi te dezbraci si bei apa. Apoi tipi ca esti Dumnezeul planetei. Sper ca te-am ajutat.