| rodica_6280 a întrebat:

Daca vreau sa merg in europa cu avionul, am nevoie de pasaport?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Daca tarile sunt membre UE, atunci nu e nevoie. Daca vrei sa pleci curand si nu ai pasaport, nu e nici o probelma, te primesc si cu buletinul.In tot cazul, fa-ti si pasaport, nu se stie niciodata cand o sa ai nevoie de el

9 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Da, ca de aia s-a inventat pasaportul.

| kh1ss a răspuns:

Pai depinde unde in europa mergi... dar indicat ar fi sa iti iei si pasaport tongue

| Alexandrinaa a răspuns:

In tarile care apartin UE poti merge doar cu buletinul, dar e indicat totusi sa iei pasaportul. Iar daca mergi intr-o tara care nu e membra UE, atunci SIGUR iei si pasaportul si buletinul - ca act de identitate, mereu cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| mircea a răspuns:

In tarile din UE, nu.

| anida a răspuns:

Buna.Eu am fost cu avionul in tarile membre UE si am prezentat doar buletinul. Dar daca vrei sa mergi in tariile care nu sunt membre UE automat trebuie sa prezinti pasaportul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-l cere numai in romania cand ma intorc in tara sa verifice poza si validitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine de stiut k vreau sa plec in franta in septembrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem nevoie de pasaport in fanta?