| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa merg in Turcia cu masina ce trebuie sa fac?

9 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Sa bagi motorina/benzina.

by daiiwinking

| oBanană a răspuns:

Daca te referi cum sa ajungi acolo, ai nevoie de ceva bani, ca in Bulgaria cred ca trebuie sa platesti taxe de drum. Limita de viteza in Bulgaria in localitate e 50 km/h, in afara localitatilor maxim 90km/h, iar pe autostrazi 120 km/h. Daca ai GPS e destul de simplu. Uite-te pe http://www.safe-office.net/ro/maps/map_bg8.gif.
In grecia e interzis anti-radarul(politistii greci opresc sa controleze masini cu numar de Romania si Bulgaria). Nu depasi viteza cu mult ca amenda e mare si poti face inchisoare, centura obligatorie( amenda ).
Iata benzina preturi din Turcia: Benzina fara plumb 95: 1. 8698EUR
Benzina fara plumb 98: 1. 8904EUR
Motorina: 1. 5411EUR
Na-i voie cu anti-radarul in Turcia.
Limitele de viteza sunt asemanatoare la tote cele 3 tari.
Bulgaria, Grecia si Romania sunt din UE, deci poti trece granita usor, dar Turcia nu e tara UE.
Cam asta e esentialul. Sper ca ti-am fost de folos.
Te rog, da-mi fundita acum, please!

| matadoru a răspuns:

Pui mana pe volan si dai tare pe pedala laughing

| Sin a răspuns:

Deschizi portiera, intrii in masina, o pornesti, si pleci.Nu uita sa-i faci plinul si revizia inainte.
Pe bune, asta e intrebare?

| Bii26 a răspuns:

Te sui in masina si o pornesti spre granita cu Bulgaria, apoi ajungi in Turcia.

| kr.mdy a răspuns:

Da-i fundita!

| naf29 a răspuns:

O masina buna, o gasca de prieteni, mult entuziasm, ca sigur pe parcursul drumului mai pierzi din el, si mare grija pe Bulgaria ca stau geana cu radarele, mai ales daca vede masina straina. In rest totul e ok, esti gata de drum.

| fiore a răspuns:

Simplu, motorina sau benzina maxim, harta sau gprs, engleza, calmitate in bulgaria, viza la intrare in turcia ca nu e in ue si mult noroc si maxima distractie.nu uita ca iti trebuie si permis de conducere! succes